Czy wiesz że?...

...planując działania swojej organizacji możesz inspirować się sukcesami innych? Zajrzyj do działu "Dobre praktyki" - czytaj i inspiruj się!

Partnerem w projekcie jest

zuwp

Promujemy mniejszości narodowe Drukuj Email
wtorek, 11 czerwca 2013 11:29

Czy wiecie, że w Polsce ponad 1 800 organizacji pozarządowych działa na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego*? To ogromna konkurencja m.in. dla organizacji mniejszości narodowych – dlatego w ramach naszegokonstancin projektu 10 organizacji mniejszości pracuje obecnie nad tym, jak planować działania promocyjne, by wspierały one główne cele i działalność organizacji.

Od Poznania po Kraków i Lublin, i od Śląska Opolskiego po Bielsk Podlaski - 18 przedstawicieli mniejszości narodowych – białoruskiej, litewskiej, niemieckiej i ukraińskiej spotkało się na trzy dni (7-9 czerwca 2013 r.) w Konstancinie-Jeziornej k. Warszawy na stacjonarnej części szkolenia pt. „Komunikuj! Promuj! Działaj!”. Do kogo kierujemy promocję? Jakie są warunki skutecznego przekazu? Jak pracować z mediami? To tylko kilka z szeregu pytań, na które podczas szkolenia, przy pomocy trenerek - Gosi Borowskiej i Izy Dembickiej-Starskiej, ze Stowarzyszenia Klon/Jawor, szukali odpowiedzi. Uczestnicy opracowali również wizytówki swoich organizacji, które mogą wykorzystać na stronach internetowych, ulotkach, czy w bezpośrednim kontakcie z uczestnikami swoich działań.konstancin

Niemniej ważnym od programu szkolenia był też fakt spotkania się przedstawicieli różnych mniejszości narodowych z całej Polski i możliwość wymiany doświadczeń. „To zupełnie inny świat” – mógł powiedzieć (i mówił) niejeden Ukrainiec słuchając o zorganizowaniu mniejszości niemieckiej. „Bardzo dużo uczę się słuchając o tym, jakie macie u siebie rozwiązania, doświadczenia” – padało z ust uczestników różnych narodowości. Ola z Towarzystwa Ukraińskiego podziękowała organizatorom słowami: „To było chyba najlepsze szkolenie, w którym brałam udział.”

Spotkanie w Konstancinie było częścią trwającego jeszcze szkolenia z komunikacji z otoczeniem, które odbywa się zarówno w przestrzeni realnej jak i wirtualnej - przed uczestnikami jeszcze 3 lekcje na platformie e-learningu.

Już niedługo o organizacjach mniejszościowych będzie głośno – trzymamy kciuki za naszych uczestników!

Zdjęcia za szkolenia fot. Anna Kertyczak. Więcej zdjęć znajdziesz w galerii...

 

* Dane na podst. serwisu bazy.ngo.pl – liczba organizacji, które w obszarze działań wskazały działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego.

 
Reklama